I Rajd 2005 r

VIII RAJD SZLAKIEM JANA KASPROWICZA  dodano: 30.05.2013 przez SP9
VIII Rajd Szlakiem Jana Kasprowicza 2013
KLIKNIJ...zobacz zdjęcia!
 Trasa VIII Raju przebiegała częściowo po szlaku Kasprowiczowskim.   W tym roku rezygnowaliśmy z etapu przebiegającego przez teren Gminy Poronin (Poronin Biblioteka -  ulica Kasprowicza - Suche - Rafaczówki) i zmienilismy kierunek. Rozpoczęliśmy od Muzeum Jana Kasprowicza  na Harendzie, następnie trasa przebiegała Ugorami (pierwszą drogą do Zakopanego, tzw. Homoalcką ) w kierunku Antałówki, aby zejść do centrum na ulicę Jagiellońska (obok kościoła Salwatorianów). Następnie na szlaku była Gubałówka - Furmanowa - Rafaczówki i zejście przy stacji wyciągu na Harendzie - prosto na budynek Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Kasprowicza.
  Nowością było recytowanie i czytanie przez uczestników wierszy Kasprowicza oraz wykonanie do nich ilustracji.
  Zgłosiło się 10 dziesięcioosobowych drużyn ze szkół podstawowych i gimnazjów. Pogoda wyjątkow sprzyjała pieszej wędrówce.Było chłodno ale słonecznie. Dzień przed i dzień po imprezie padał deszcz.

Po podliczeniu iości punktów okazało się, że konieczna była dogrywka pomiędzy SP nr 2 i SP z Nowego Bystrego.

Nagrody zwycięzcom wręczała Naczelnik Wydziału Edukacji Turystyki i Sportu Miasta Zakopane Zofia Kiełpińska.

Szkoły podstawowe:

I miejsce - Szkoła Podstawowa w Zespole Szkól im. Legionów Polskich w Poroninie - mgr Maria Śliwińska
II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Kasprowicza w Zakopanem - mgr Anna Guguła
III miejsce -Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bronisława Czecha w Zakopanem - mgr Elżbieta Gawron
IV miejsce - Szkoła Podstawowa w Nowem Bystrem im. Bronisława Czecha - mgr Małgorzata Kozieł
V miejsce - Szkoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Korczaka w Zakopanem - mgr Halina Wawrzuta
VI miejsce - Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marszałka J.Piłsudskiego w Zakopanem - mgr Stanisława Budz

Szkoły gimnazjalne:

I miejsce - Gimnazjum w Zespole Szkół Prywatnych Janiny Gościej "Betlejem" w Zakopanem - mgr Janina Kasprzycka
II miejsce - Gimnazjum  w Zespole Szkól im. Legionów Polskich w Poroninie - mgr Jacek Kuć
III miejsce - Gimnazjum nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Zakopanem - mgr Jacek Bogdanowicz
IV miejsce - Gimnazjum w Nowem Bystrem - mgr Paweł Garbacz

Nagrody ufundował Urząd Miasta Zakopane i Szkoła Podstawowa nr 9 im.Jana Kasprowicza w Zakopanem.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom wraz z opiekunami za wspólną wycieczkę. Gratulujemy zwycięzcom. Zapraszamy w roku 2014  na IX Rajd Szlakiem Jana Kasprowicza, który odbędzie się tradycyjnie w środę przed Bożym Ciałem i będzie jedną z imprez towarzyszących Dniom Zakopanego.

Dziękuję pracowniom Muzeum Jana Kasprowicza - Małgorzacie Karpiel i Halinie Sierant-Ripper , oraz nauczycielom naszej szkoły - Aleksandrze Chorążewskiej, Bożenie Furtak, Bernadetcie Grodeckiej, Annie Gugule, Hannie Kardaś - Wicher, Alicji Stawiarskiej za pomoc przy organizacji imprezy. Dziękuję mamom z Rady Rodziców za pomoc w przygotowaniu poczęstunku dla uczestników imprezy.

Organizatorami VIII Rajdu Szlakiem JanaKasprowicza była nasza szkoła i Stowarzyszenie Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza.

KRONIKA RAJDÓW  SZLAKIEM JANA KASPROWICZA

Strona główna  |  Wycieczka | | |  Etap III   |  Etap IV |  Pogoda  |  SPTJK |   Strony o Tatrach i Zakopanem

34-500 Zakopane, ul. Harenda 21, tel.1820 68277, fax.1820 68277