I Rajd 2005 r
  VIII Rajd 2013 r

V Rajd Szlakiem Jana Kasprowicza - 6 czerwca 2009 r

V RAJD SZLAKIEM JANA KASPROWICZA  dodano: 24.05.2009 przez SP9

Od pięciu lat, w środę przed Bożym Ciałem nasza Szkoła oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza organizują wspólnie Rajd Szlakiem Jana Kasprowicza dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Powiatu Tatrzańskiego. Jest to jedna z imprez towarzyszących obchodom Dni Zakopanego.
 Trasa Rajdu, jak co roku wiodła jednym z najpiękniejszych krajobrazowo szlaków górskich w Polsce. Jest to szlak krótki, znaczony żółtym kolorem, wytyczony w roku 1956, w trzydziestą rocznicę śmierci Kasprowicza.

W V Rajdzie Szlakiem Jana Kasprowicza wzięło udział 90 uczniów z dziewięciu szkół. Uczestnicy mieli nie tylko przejść cały szlak kasprowiczowski. Na trasie (Furmanowa, Antałówka, Muzeum Jana Kasprowicza) musieli się również wykazać wiedzą na temat Kasprowicza,Tatr i historii Zakopanego.
 Dziękujemy wszystkim uczestnikom i opiekunom za udział w imprezie. Należą się słowa uznania dla osób, które pomogły ją zorganizować. Dziękuję Włodzimierzowi Zielińskiemu za przygotowanie punktu na Furmanowej oraz pani Halinie Sierant - Ripper i Małgorzacie Karpiel, które sprawdzały wiedzę uczniów w Muzeum.

Konkurs plastyczny przeprowadziły panie: Bernadetta Grodecka i Alicja Stawiarska. Bernadetta Grodecka wykonała również z Bożeną Furtak bardzo ładną dekorację.
  Woźna - pani Anna Michna - przygotowała dla zmęczonych turystów poczęstunek, w czym pomogły jej mamy z Rady Rodziców - Angelika Przeklasa i Beata Łukaszczyk.
  Nie byłoby frajdy gdyby nie pomoc Spółki Harenda - Wyciągi. Dziękujemy Wojciechowi Strączkowi za wywiezienie wszystkich grup na .Pasmo Gubałowskie.

Na kolejny Rajd Szlakiem Kasprowicza zapraszamy za rok, natomiast szlak kasprowiczowski polecamy uwadze. Jest on łatwo dostępny (można rozpocząć z Harendy od wyjazdy wyciągiem krzesełkowym), nie nastręczający prawie żadnych trudności dla początkującego turysty.

Wyniki:

Szkoły podstawowe

I Miejsce - Szkoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Korczaka w Zakopanem, opiekunowie: Janina Kasprzycka, Andrzej Skrobot (54 punkty)

II Miejsce -
Szkoła Podstawowa im. Bronisława Czecha w Nowem Bystrem, opiekun: Paweł Garbacz
( 52 punkty)

III Miejsce -
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bronisława Czecha, opiekun: Agnieszka Wiśniowska

IV Miejsce -
Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Kasprowicza w Zakopanem , opiekun: Anna Guguła
(49 punktów)

V Miejsce - Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zakopanem, opiekun: